Úvod

Pedikúra Zlín

Pedikúra je péče o nohy, která má zajistit Vaše zdraví a pohodlí po celý rok. Její přínos můžeme pozorovat, jak z pohledu zdravotního, tak i z pohledu estetického. Pravidelné návštěvy pedikúry chrání nohy před bolestí vzniklou z otlaků, mozolů a prasklin kůže. Pedikúra odstraňuje vady na kráse, jako jsou popraskané paty nebo neupravené nehty.

Přístrojová pedikúra je nejmodernější a zároveň nejšetrnější metoda pro ošetření nohou, nehtů a kůže suchou cestou. Neporušuje integritu kůže.

Nohy jsou vystaveny velké zátěži, kůže na chodidlech bývá sušší a náchylnější k prasklinám než jinde na těle. Proto si naši péči zaslouží. Nabízím mokrou, přístrojovou a kombinovanou pedikúru. Tyto metody se liší  ve způsobu ošetření, rozdílem je to, zda se pokožka nohou před ošetřením namáčí ve vodní lázni nebo se opracovává za sucha. Preferuji přístrojovou pedikúru. Tato metoda je příjemná, bezbolestná a maximálně šetrná. Ošetření nehtů je pečlivější a šetrnější. Neporušuje integritu kůže.


Mokrá pedikúra (tzv. klasická pedikúra)

Nohy se před ošetřením namáčí ve vodní lázni se speciální koupelovou solí, následuje dezinfekce a odstranění otlaků a ztvrdlé kůže pomocí skalpelu. Dále následuje úprava nehtů a kůžičky kolem nehtů. Opět dezinfekce a nanesení výživného krému na nehty a krému na nohy s následnou krátkou masáží plosek nohou.


Přístrojová pedikúra – s mlhovým postřikem

Pedikúra Zlín

Přístrojová pedikúra je nejmodernější a zároveň nejšetrnější metoda pro ošetření nohou, nehtů a kůže suchou cestou. Neporušuje integritu kůže.
Pedikúru provádím pomocí vysokootáčkového podologického přístroje HADEWE s mlhovým postřikem. Jde o nejvyspělejší frézu s jedinečnou rozprašovací technologií a s výkonným zdrojem světla v horní části rukojeti pro obor profesionální podiatrie. Mlhový postřik obsahuje dezinfekční složku a zároveň příjemně chladí. Používám profesionální sterilizovatelné frézy značky BUSH (diamantové, keramické, ocelové) a jednorázové kloboučky značky LUKAS. Odpadá zde nutnost předchozího namáčení ve vodní lázni. Postup je z fyziologického hlediska přirozený, kůže je rovnoměrně obrušována do hladka. Před ošetřením se nohy umyjí a dezinfikují. Následuje úprava nehtů a nehtových valů, dále odstranění zrohovatělé kůže, otlaků, mozolů. Na závěr se nanáší výživný krém (olej) na nehty a výživný krém na nohy s následnou krátkou masáží.


Kombinovaná pedikúra

Pedikúra Zlín

Kombinovaná pedikúra je kombinací mokré a přístrojové pedikúry. Ošetření předchází koupel nohou ve vodní lázni se speciální koupelovou solí, následuje dezinfekce a odstranění ztvrdlé kůže, mozolů a otlaků pomocí skalpelu. Dále dobroušení kůže na chodidlech, úprava nehtů a nehtových valů je provedena přístrojem na suchou pedikúru. Dezinfekce a ošetření nehtů a nohou výživným krémem s následnou krátkou masáží.


  • Striktně dodržuji všechny standardy dezinfekce a sterilizace.
  • Používám pouze sterilní nebo jednorázový instrument.
  • Nabízím lakování nehtů klasickými laky, laky VINYLUX, CND Shellac, DECOR Style, AMOENE
  • Upravené nehty, odstraněná tvrdá a suchá kůže, by měly být zárukou krásných a pěstěných nohou.